Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zajęcia artystyczne

Zajęcia plastyczno - artystyczne 

instruktor: Natalia Jelińska

Tworzenie nadaje ludzkiemu życiu niepowtarzalny sens. Kształtuje postawę otwartą ku światu a jednocześnie ubogaca świat wewnętrzny i powoduje w nim harmonię. tworzenie wzbogaca osobowość, umożliwia rozładowanie napięć, niepokojów, kompleksów, wzrusza, bawi, informuje, czyni pięknym człowieka i jego otoczenie.

Zajęcia w których człowiek- dziecko spotyka się ze sztuką, nie tylko plastyką, ale i różnymi formami jej uprawiania, odgrywa doniosłą rolę w jego rozwoju i życiu.

Działania te przyczyniają się do zdobycia pełniejszej i trwalszej wiedzy na temat otaczającego świata, umożliwiają rozwój wyobraźni, spostrzegawczości, krytycznego myślenia i pomysłowości. 

Dzieci zaczynają rozróżniać barwy, kształty, określać stosunki przestrzenne. Zajęcia bowiem stanowią doskonałą okazję do kształtowania i utrwalania tych umiejętności.

Dokonując obserwacji, dziecko będzie opowiadało o tym co widzi, co namalowało, ulepiło. Będzie wyrażało swą opinię i ocenę i słuchało słów innych, dlatego zajęcia  mają poważny wpływ na rozwój mowy. 

Lepienie, rysowanie, malowanie ćwiczą sprawność rąk nawet tych, a szczególnie tych, najbardziej niesprawnych.

Poprzez ład i porządek w pracowni, dbałość o materiały i narzędzia wykorzystywane podczas zajęć, dzieci uczą się dobrej organizacji pracy.

Ponadto zajęcia twórczości dają okazję do kontaktów z rówieśnikami; dzielenia się wrażeniami, opiniami, a w pracach zespołowych- współpracy, współdziałania i szacunku dla pracy innych.

Zajęcia odbywają się we wtorki w GCKiB w Kcyni, ul. Libelta 27.

Plastyczne-kreatywne (od 6 lat) godz. 15:00 do 16:00

Rysunek-malarstwo (od 10 lat) godz. 16:15 do 17:15 

Rzeźba w glinie (od 7 lat) godz. 17:30 - 18:30

Zajęcia dla dorosłych godz. 18:45 - 20:00

 

Jesteśmy na Facebook'u

Nasza placówka

Biuletyn Informacji Publicznej