Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Piknik integracyjny w Grocholinie

Utworzono dnia 27.08.2021

Kolejny miesiąc i kolejne zadania zrealizowane.W ramach projektu zrealizowano w miesiącu sierpniu kolejne spotkania dla mieszkańców Grocholina.

Dużym wydarzeniem dla wszystkich uczestników projektu, jak i pozostałych mieszkańców Grocholina było uczestniczenie w pikniku integrującym społeczność lokalną.

Piknik miał miejsce w sobotę 21 sierpnia i był wydarzeniem, które zakończyło cykl spotkani realizowanych w ramach projektu. W pikniku wzięli udział wszyscy uczestnicy projektu i pozostali mieszkańcy Grocholina (30 osób). W 5-godzinnym pikniku integrującym społeczność Grocholina uczestniczyło łącznie 50 osób, a wszystko odbywało się zgodnie z reżimem sanitarnym. Podczas pikniku zaprezentował się Zespół Regionalny Pałuki, który w całej okazałości strojów pałucki wykonał koncert muzyki regionalnej połączony z tańcem pałuckim.Ponadto członkowie Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Regionalnego Pałuki w Kcyni przygotowali poczęstunek i zabawę integrującą społeczność Grocholina.

Wydarzenie promowane było poprzez tzw. kurendę w miejscowości Grocholin, umieszczenie plakatów w integracyjnych miejscach, podanie informacji do publicznej wiadomości na FB oraz stronie internetowej Centrum Kultury. Udział w wydarzeniu był bezpłatny. Celem wydarzenia było umożliwienie osobom potrzebującym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu udziału w pikniku plenerowy, który umożliwił wszystkim integrację społeczną. Do uczestnictwa w wydarzeniu zachęcani byli wszyscy mieszkańcy, bez względu na płeć, w informacji promującej wydarzenie posługiwano się niestereotypowym językiem.

Spotkanie miało  wpłynąć na wzrost aktywności społecznej, zwiększenie samodzielności, rozwój pasji, zainteresowań i integracja z lokalną społecznością.

Gminne  Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni realizuje  projekt                 

„ Moda na sukces – program aktywizacyjny dla mieszkańców Grocholina”

współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11.

 Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność

Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

na lata 2014–2020

 

Piknik

Utworzono dnia 27.08.2021, 12:50

Jesteśmy na Facebook'u

Nasza placówka

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Biuletyn Informacji Publicznej