Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kolejne spotkanie za nami

Utworzono dnia 27.08.2021

W ramach projektu zrealizowano w miesiącu sierpniu kolejne warsztaty z kulturą pałucką. Podczas spotkania instruktor k-o zaprezentował wspólnie z gościem – twórczynią ludową Krystyną Kwiatkowską zaprezentował sztukę ludową Pałuk. Uczestnicy wykonywali różnego rodzaju kartki okolicznościowe, począwszy od urodzinowych po pałuckie.

Tradycyjnie odbyły się zajęcia usprawniające ruchowo na matach i z kijkami do ćwiczeń. Spotkanie nie mogło się odbyć bez spaceru i grupa  wyruszyła w trasę po okolicy Grocholina. Jednak przed wyjściem w teren odbyły się ćwiczenia rozciągające na matach.

Dużym wydarzeniem dla wszystkich uczestników projektu, jak i pozostałych mieszkańców Grocholina było uczestniczenie w pikniku integrującym społeczność lokalna.

Piknik miał miejsce w sobotę 21 sierpnia i był wydarzeniem, które zakończyło cykl spotkani realizowanych w ramach projektu.

Podczas pikniku zaprezentował się Zespół Regionalny Pałuki, który w całej okazałości strojów pałucki wykonali koncert muzyki regionalnej połączony z tańcem pałuckim.

Ponadto członkowie Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Regionalnego Pałuki przygotowali poczęstunek i zabawę integrującą społeczność Grocholina.

Całość realizacji zadania ma za zadanie wpłynąć na wzrost aktywności społecznej, zwiększenie samodzielności, rozwój pasji, zainteresowań, poprawa stanu zdrowia, poprawa umiejętności rozwiązywania pojawiających się problemów, integracja z lokalną społecznością.

Gminne  Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni

realizuje  projekt  „ Moda na sukces – program aktywizacyjny dla mieszkańców Grocholina” współfinansowanego

z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11.

 Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność

Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

na lata 2014–2020

Kolejne spotkanie za nami

Utworzono dnia 27.08.2021, 12:39

Jesteśmy na Facebook'u

Nasza placówka

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Biuletyn Informacji Publicznej