Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Rzeźba w glinie/malarstwo

Zajęcia plastyczno - artystyczne 

instruktor: Katarzyna Baszak

Tworzenie nadaje ludzkiemu życiu niepowtarzalny sens. Kształtuje postawę otwartą ku światu a jednocześnie ubogaca świat wewnętrzny i powoduje w nim harmonię. tworzenie wzbogaca osobowość, umożliwia rozładowanie napięć, niepokojów, kompleksów, wzrusza, bawi, informuje, czyni pięknym człowieka i jego otoczenie.

Zajęcia w których człowiek- dziecko spotyka się ze sztuką, nie tylko plastyką, ale i różnymi formami jej uprawiania, odgrywa doniosłą rolę w jego rozwoju i życiu.

Działania te przyczyniają się do zdobycia pełniejszej i trwalszej wiedzy na temat otaczającego świata, umożliwiają rozwój wyobraźni, spostrzegawczości, krytycznego myślenia i pomysłowości. 

Dzieci zaczynają rozróżniać barwy, kształty, określać stosunki przestrzenne. Zajęcia bowiem stanowią doskonałą okazję do kształtowania i utrwalania tych umiejętności.

Dokonując obserwacji, dziecko będzie opowiadało o tym co widzi, co namalowało, ulepiło. Będzie wyrażało swą opinię i ocenę i słuchało słów innych, dlatego zajęcia  mają poważny wpływ na rozwój mowy. 

Lepienie, rysowanie, malowanie ćwiczą sprawność rąk nawet tych, a szczególnie tych, najbardziej niesprawnych.

Poprzez ład i porządek w pracowni, dbałość o materiały i narzędzia wykorzystywane podczas zajęć, dzieci uczą się dobrej organizacji pracy.

Ponadto zajęcia twórczości dają okazję do kontaktów z rówieśnikami; dzielenia się wrażeniami, opiniami, a w pracach zespołowych- współpracy, współdziałania i szacunku dla pracy innych.

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek.

I grupa  od godz. 15:30 do 16:30

II grupa  od godz. 16:30 do 17:30

III grupa od godz. 17:30 do 19:00

 

Jesteśmy na Facebook'u

Nasza placówka

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Biuletyn Informacji Publicznej